Sıkça Sorulan Sorular

  • Taşınma fiyatlarını neye göre belirliyorsunuz? 

Nakliyat hizmetimizin fiyatlandırmasını sizden aldığımız bilgiler doğrultusunda; eşyanızın yoğunluğu, taşınacağı mesafe, kat durumu ve varsa eşyaların ayrıntılarını öğrenerek hesaplamaktayız. (Eşya ayrıntısını en doğru biçimde öğrenmek amacıyla genellikle WhatsApp üzerinden evinizdeki eşyaların resimlerini istemekteyiz.) Fiyat teklifi almak için firmamızı arayabilir, bir eksper talep edebilir veya eşyalarınızın resimlerini veya videosunu WhatsApp üzerinden bize göndererek en doğru şekilde fiyat bilgisi alabilirsiniz. 

 

  •  Taşınma sürecim boyunca firmanızla sorunsuz iletişim kurabilecek miyim? 

Evden eve nakliyat hizmetinde firma ile sorunsuz iletişim kurabilmek demek alacağınız hizmetin de sorunsuz işlemesi demektir. Taşınma işleminiz nakliyat firmamız ile sizin iş birliğiniz içerisinde gerçekleşecektir. Bu nedenle birbirimizle sorunsuz ve sağlıklı bir iletişim kurmamız gerekmektedir. İyi ve açık bir iletişim firmamız için önceliktir. Çünkü siz müşterilerimizin güveni bizim için değerli, iletişim de bu işin ilk adımıdır. Sizi ve isteklerinizi anlamayan bir firma ile işiniz var demektir. Kurumsal çerçevede size hizmet veren firmamız ile istediğiniz zaman iletişim kurabilirsiniz. 

 

  •  Taşınma günü fiyat değişikliği ile karşılaşır mıyım? 

Evden eve nakliyat sektöründe en çok yaşanan sorunlardan biri de taşınacak tüketicinin taşınacak ev ile ilgili bilgileri veya eşya ayrıntısını nakliyat firması ile doğru olarak paylaşmamasından kaynaklanmaktadır. Nakliyat firması taşıma günü geldiğinde “Ama bize 3. Kat demiştiniz. Eviniz 5. Katta bu durumda fiyat değişir.” dediğinde, tüm süreç yeniden başlar. Evin durumunu ve eşya ayrıntısını firmamız ile açık bir şekilde paylaşmanız fiyat konusunda sürpriz yaşamamanızı sağlar. Biz Karaelmas Nakliyat firması olarak anlaştığımız ayrıntıların dışında bir durum olmadığı sürece verdiğimiz sözde durup fiyat değişikliği yapmıyoruz. 

 

  •  Taşınma işlemim için eksper hizmeti alabiliyor muyum? 

Evinize gelen uzman ekspertiz personelimiz eşyalarınızın nasıl ambalajlanıp nasıl taşınacağını ve taşınma sırasında neler yapılacağı konusunda size aydınlatıcı bilgiler sunar. Firmamızın eksper elemanı eşyalarınızın durumuna göre belirli ve uygun bir fiyat bilgisi belirler. Bu hizmet Karaelmas Evden Eve Nakliyat firmamız tarafından size ücretsiz sunulmaktadır. Tüm sorularınızı uzman ekspertiz personelimize yöneltebilirsiniz. Karaelmas Evden Eve Nakliyat firmamız evden eve nakliye hizmetini kurumsal bir çerçeve içerisinde vermektedir. 

Ücretsiz eksper hizmetimizden yararlanmak için firmamız ile iletişime geçmeniz yeterlidir. 

 

  •  Taşınma işlemim için uygun kapasitede araç ve uygun sayıda taşıma personeli sağlıyor musunuz? 

Araç filomuz 3+1 ve villa taşıma kapasitesine sahip araçlardan oluşmaktadır. Araçlarımızın taşınmanıza engel olabilecek herhangi bir eksiği bulunmamaktadır. Personellerimiz ise 5-6 kişilik ekiplerden oluşmaktadır. Her bir personelimiz evden eve nakliyat sektöründe ve firmamızda en az 3 yıl deneyimli kişilerdir.  

 

  •  Taşınma sürecinde eşyalarımın güvenliğini nasıl sağlıyorsunuz? 

Taşınma günü eşyalarınız patpat dediğimiz korunaklı malzemelerle sarılır, paketlenir. Özellikle beyaz eşyalarınız deneyimli personellerimiz tarafından sarılarak aracın en uygun noktası olan en dip noktasına yerleştirilir ve araç içinde bulunan sabitleme ipleriyle araç içerisinde sabitlenir. Sonrasında mobilyaların ambalajı yapılarak araç içerisinde istiflenir ve sabitlenir. Son olarak kırılması muhtemel yüksek riskli televizyon vb. ürünlerinizin önce battaniyelerle daha sonra patpatlarla sarılımı ve sabitlenmesi gerçekleştirilerek, araç kasasında bulunan personellerimiz tarafınca yol boyunca güvenliği sağlanır. Taşındığınız yeni eve ulaşıldığında ilk önce yüksek riskli ürünlerinizin taşıması ve teslimatı özenle yapılır. 

 

  •  Taşıma hizmetinizde marangozluk ve ustalık gerektiren işlemler için ek ücret talep ediyor musunuz? 

Beyaz eşyalarınızın sökülümü-kurulumu, mobilyalarınızın montajı-demontajı ve eşyalarınızın ambalajlanması işlemleri taşınma hizmetiniz içinde yer almaktadır ve ücretsiz olarak firmamız tarafından sunulmaktadır. 

 

  •  Taşınma işlemim ne kadar zamanda bitecek? 

Eşya yoğunluğunuza göre eşyalarınızın ve mobilyalarınızın sökülmesi, taşınması ve gittiğiniz evde istediğiniz yere kurulması 3+1 ev için yaklaşık olarak 4-5 saati almaktadır.  

 

  •  Taşınma işlemi öncesinde yapmam gereken şeyler var mı? 

Eşyalarınızın toparlanması ne kadar derli toplu olursa, evin içerisinde çalışacak personelimizin çalışma alanı o derece toplu olmuş olacaktır. Kolileme işlemi yaparken eşyalarınızı çok sıkıştırmamanız ve kolilere düzenli şekilde yerleştirmeniz sizin için yararlı olacaktır. Kolilerinizin üzerine ‘kırılacak eşya’ vb şeyler yazmanız da personellerimizin taşıma sırasında o malzemelere ekstra özen göstermesine neden olacaktır.

 

  •  Rezervasyon yaptırmam gerekli mi? 

Taşınmanızdan önce firmamızla iletişime geçerek rezervasyon bilgilerinizi belirtebilirsiniz. Size uygun gün ve tarihte rezervasyonunuz oluşturulur. Taşınma gününden bir gün önce firmamız yetkilileri sizleri arayarak taşınmanızı teyit eder. Rezervasyon oluşturduktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iptal ya da erteleme istemlerinizi en az 2 gün önceden bildirmeniz gerekmektedir. Biz Karaelmas Nakliyat firmamız olarak söz verdiğimiz gün ve saatte taşınma işleminiz için kapınızda olacağız. Sizin de zamanlama konusunda bizi mağdur etmemenizi dileriz. 

Şimdi Ara